Sokudo.pl | Karate Fudokan Sokudo.pl | Karate Fudokan

Klub Sportowy SOKUDO

Karate Koszykówka Lekkoatletyka

Karate Fudokan

Fudokan wyodrębnił się z innych dyscyplin (stylów) karate, na drodze wieloletnich doświadczeń i poszukiwań. Wyróżnia się łączeniem w sobie tradycyjnych zasad treningowych ze współczesnymi, widowiskowymi formami współzawodnictwa, dając publiczności niepowtarzalne wrażenia estetyczne i sportowe. Karate Fudokan jest oparte na zasadach sztuki walki bez użycia broni. Rozwija ludzkie umiejętności fizyczne i psychiczne do takiego poziomu, że zwycięstwo nad przeciwnikiem jest możliwe bez konieczności walki (przewaga mentalna).

Karate Fudokan wywodzi się z pnia tradycyjnych stylów karate, lecz stanowi odrębną dyscyplinę sportową. O odrębności stanowią różnice w wymogach kwalifikacyjnych (przepisach współzawodnictwa sportowego) oraz zasadnicza odrębność w zakresie organizacyjno sportowym. Obecnie Fudokan jest najprężniej rozwijającym się stylem Karate na świecie.

Cechy Karate Fudokan

metody treningowe opracowane są w taki sposób, aby wspierać nie tylko rozwój umiejętności fizycznych, ale i rozwój osobowości osoby ćwiczącej wzmacniając ją psychicznie i zwiększając jej kompetencje interpersonalne, formy współzawodnictwa są bardzo widowiskowe i zapewniają publiczności niepowtarzalne wrażenia sportowe.

Światową organizacją zajmującą się Karate Fudokan jest World Fudokan Federation (WFF) z siedzibą w Belgradzie w Serbii.

Chcesz zostać partnerem lub sponsorem naszego klubu?
Zapraszamy do kontaktu z nami.