Sokudo.pl | Lekkoatletyka Sokudo.pl | Lekkoatletyka

Klub Sportowy SOKUDO

Karate Koszykówka Lekkoatletyka

LEKKOATLETYKA

Lekkoatletyka – wyróżniona została spośród innych dyscyplin pięknym tytułem – KRÓLOWEJ SPORTU, gdyż oprócz niewątpliwej widowiskowości cechuje się wysoką zdrowotnością, powszechną dostępnością, prostotą i wymiernością. Uprawianie lekkiej atletyki stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych dziecka. Zapewnia określone minimum wszechstronnego rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, zachęca do znacznej systematyczności.

Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychicznych.

Jedną z olbrzymich zalet lekkoatletyki jest jej duży wpływ na poprawę stanu zdrowia ćwiczących. Uprawianie lekkoatletyki zmusza ćwiczących do odbywania dużej ilości zajęć na świeżym powietrzu przez cały rok. Wpływa to bardzo korzystnie na stan zdrowia ćwiczących. Lekkoatletyka zawiera wielkie bogactwo form ruchowych przydatnych i wykorzystywanych w „codziennym życiu”. Różne formy chodu, biegu, skoku i rzutu towarzyszą człowiekowi nieustannie.

Podczas Naszych zajęć skupimy się przede wszystkim na zawodach w ramach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także biegach lokalnych, ulicznych. Poznając jednocześnie piękno Naszego miasta i powiatu. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach.

Z NAMI TWOJE DZIECKO:

Chcesz zostać partnerem lub sponsorem naszego klubu?
Zapraszamy do kontaktu z nami.